Scroll Top
یزد ، شهرک صنعتی نیکو اشکذر


 پودر رنگ پوشش شید سایه انداز ضد آب گلخانه


پوشش رنگ پودری سایه انداز شید گلخانه
پوشش پودر رنگ شید سایبان سایه انداز ضد باران گلخانه

با شروع فصل بهار و گرم شدن هوا کنترل شرایط بهینه ی داخل گلخانه مخصوصا نور و دما امری بسیار ضروری است تا از افت کیفیت و میزان محصول بردداشت شده پیشگیری شود.

سایه اندازی و کاهش میزان نور ورودی به فضای گلخانه میتواند کمک بسیار موثری به تنظیم دمای داخل گلخانه و کاهش هزینه های خنک کاری شود.

سایه زدن گلخانه نباید پیچیده یا گران باشد – هدف اصلی کاهش دمای داخلی است.

فعلا در سال 1400 قیمت تقریبی شید توری سایه انداز بین 10 تا 12 هزارتومان برای هر متر مربع خواهد بود در صورتیکه این قیمت برای پوشش پودری و رنگ ضد باران و ضد آب 40 تا 50 برابر کمتر خواهد بود.

علاوه بر این زمانی که از شید توری پلاستیکی استفاده میشود، نور آفتاب از بین فضای مشبک توری عبور می کند و در بخش هایی اصلا نور عبور نمی کند. این به این معنی هست که شید طوری فقط میزان نور را کم میکند و نمیتواند نور یکنواخت به تمام فضای گلخانه را بفرستد. لذا خیلی از نقاط روی گیاه اصلا نوری را در یافت نمیکنند.

بر خلاف شید توری، پوشش یا رنگ پودری ضد باران و ضد آب گلخانه سبب ایجاد یک فیلم کاملا بر روی سقف و ایجاد نور یکنواخت برای کل فضای گلخانه میشود وتمام گیاهان داخل گلخانه به یک نسبت نور را دریافت میکنند ولذا عملیات فتوسنتز در تمام برگ ها به طور یکنواخت صورت میگیرد. حتی برگ های قسمت پایین گیاه نزدیک به زمین نیز به لحاظ انعکاس نور مقداری نور دریافت می کنند که نهایتا سبب یکنواختی نسبی نور در کل گلخانه میشود.

یک روش کم‌هزینه برای کاهش تابش خورشیدی استفاده از ترکیب سایه‌اندازی مانند پودریا پوشش ضد آب هست که در قسمت بیرونی یا روی سقف گلخانه پاشیده میشود. ترکیبات سایه بان به انعکاس تابش قبل از ورود به گلخانه کمک می کند و در نتیجه از ورود مقداری گرما جلوگیری می کند.

همین حالا نظر بدهید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم